
VoiVeljien lahjakorttien avulla joukkue voi kerätä varoja helposti ja ilman tuotteiden tilaamista, varastointia tai ennakkomaksuja. Joukkue saa jokaisesta myydystä lahjakortista 20 % myyntituoton.
| Lahjakortin arvo | Joukkueen ostohinta | Joukkueen tuotto |
| 30 € | 24 € | 6 € |
| 50 € | 40 € | 10 € |
| 100 € | 80 € | 20 € |
Esimerkiksi 50 myytyä 50 € lahjakorttia tuo joukkueelle 500 € varainhankintatuottoa.
VoiVeljet toimittaa joukkueelle valmiin sähköisen myyntilomakkeen ja reaaliaikaisen yhteenvedon. Joukkueen ei tarvitse tehdä omaa Excel-taulukkoa tai laskea myyntejä käsin.
Jokainen myyjä kirjaa omat myyntinsä lomakkeelle sitä mukaa, kun myyntiä syntyy. Sama myyjä voi tehdä kampanjan aikana useita kirjauksia, ja järjestelmä kokoaa ne automaattisesti yhteen.
Myyjä voi joko:
Myyntijakson päätyttyä VoiVeljet valmistaa fyysiset lahjakortit ja pakkaa ne myyjäkohtaisesti. Kaikki lahjakortit toimitetaan joukkueen nimeämälle vastuuhenkilölle, joka jakaa ne edelleen myyjille.
Kun joukkue myy vähintään 50 lahjakorttia, VoiVeljet lahjoittaa joukkueelle lisäksi yhden 30 € lahjakortin esimerkiksi arvontapalkinnoksi tai palkinnoksi seura aktiiville tms
Kun myynti ylittää 100 lahjakorttia, VoiVeljet lahjoittaa vielä kaksi 30 € lahjakorttia lisää.
Helppo tuote, hyvä käyttöarvo ja 20 % tuotto suoraan joukkueelle.
Kiitos yhteistyöstä!
Henrika Laurila
Myynti-ja asiakkuuspäällikkö
040 6565 333
henrika.laurila@voiveljet.fi