28 / 01 / 2021

Toptaste: Rento ja rehellinen E.Ekblom

Illallisen todellinen kingi oli porttobellopata Burgundin tapaan. Perinteikäs Burgundin pata on seuralaiseni lempiruoka, eikä E. Ekblomin versio jäänyt huonoksi kakkoseksi, päinvastoin. Tämä kasvisversio Burgundin padasta oli heittämällä paras kasvisannos mitä olemme kumpikaan syöneet! Pitkään haudutettuja sieniä, hillosipulia, savustettua porkkanaa, friteerattua portobelloa ja perunapyrettä.

Petra Auhto-Wiberg, Toptaste the Food Community

Toptasten myyntipäällikkö Petra Auhto-Wibergin sydän sykkii ravintola-alalle ja samaan hiileen puhaltamiselle. Vapaa-aikansa hän viettääkin mieluusti kahviloissa, bistroissa tai viinibaareissa. Meidän iloksi hän kävi tammikuun alussa tutustumassa VoiVeljien ravintola E. Ekblomiin.

Monien suosikki listalla on ravintolan legendaariseksi noussut vaihtuva Jannen Kattila -menu, johon Auhto-Wiberg myös seuralaisineen päätyi. 

Käy lukemassa koko blogiteksti tästä ja tutustu tämän hetkiseen Kattilamenuun E. Ekblomin sivuilta tästä

« Takaisin